Co kupić rocznemu dziecku?

Jaki prezent będzie odpowiedni dla dziecka, które już nie jest niemowlakiem, a powoli zaczyna swoją przygodę z chodzeniem.

Marzysz o oryginalnym prezencie dla roczniaka?

W tym artykule zestawiam: zabawki manipulacyjne, edukacyjne, rozwijające, które zachęcają do uważnej zabawy i wspomagają rozwój dziecka.

Co warto kupić dziecku, aby później nie żałować?

Zabawka dla rocznego malucha, czyli jakiego?

Zabawki, które wymieniłam w zestawieniu posłużą dzieciom w wieku od 10 miesięcy do 24 (i więcej). Rozwój dziecka w tym okresie jest niezwykle dynamiczny i szybki. Dziecko, które ukończyło rok jest zupełnie inne niż to, które ukończyło 2 lata. Nowe połączenia neuronalne powstają błyskawicznie w odpowiedzi na doświadczenia, w których dziecko uczestniczy. Czy pomimo tak ogromnej różnicy w rozwoju można kupić idealny i wyjątkowy prezent? Zabawa z dzieckiem i przebywanie razem z nim to najlepszego rodzaju prezent dla rocznego malucha.

W poniższym zestawieniu najlepszych prezentów dla rocznego dziecka zebrałam wyjątkowe zabawki. Lista jest w pełni zależna ode mnie (nie jest sponsorowane przez żadnego z wymienionych poniżej producentów). Podane linki do produktów przeniosą Cię (w większości przypadków) do serwisu Allegro.

Dla większości proponowanych przeze mnie zabawek i prezentów wygenerowałam linki afiliacyjne. Jeżeli kupicie produkt poprzez te linki – ja otrzymam określoną kwotę. Nic nie tracisz – prowizja od tych zakupów NIE jest doliczana do Twoich zakupów. Będzie mi niezwykle miło, jeżeli w ten sposób docenisz moją pracę! Znalazłam dla ciebie najtańsze i najlepsze oferty!

27 najlepszych prezentów dla rocznego dziecka! Czas start!

Piłki sensoryczne

Te zabawki pozwalają dziecku doświadczyć dotyku różnych struktur. Zachęcają dziecko do odwagi podczas eksplorowania nowych, dotąd nie zdobytych terenów, i dotykania różnego rodzaju nieznanych struktur.

Piłeczki sensoryczne Sensorky Hencz – 1

Kauczukowe Piłki Sensoryczne 6 szt Miniland – 2

Puzzle, układanki

Układanie puzzli to dla rocznego dziecka duże wyzwanie. Zacznij od układanek dwuelementowych. Ćwiczenie umiejętności układania puzzli jest niezwykle pożądane przez rozwijający się mózg dziecka. Uczy dziecko skupienia, koordynacji oko-ręka, kończenia rozpoczętych zadań.

Kapitan Nauka Układanki Malucha Małe i Duże – 3

Czu Czu Odkrywam Koło – 4

Czu Czu Puzzle kontrastowe do pary – 5

Pierwsze słowa – karty obrazkowe Montessori

Polecam karty obrazkowe z postaciami, rzeczami, ludźmi realnie przedstawionymi na obrazku czy zdjęciu. Karty obrazkowe, które proponuję są oryginalnym, edukacyjnym prezentem, który wzmacnia maksymalnie uwagę dziecka i angażuje dorosłego do wspólnej zabawy z maluchem.

Czu Czu Karty obrazkowe na sznureczku Pierwsze Słowa – 6

Kapitan Nauka Montessori Karty obrazkowe Pierwsze Słowa – 7

Kapitan Nauka Montessori Karty obrazkowe Zwierzęta na wsi – 8

 

Sorter, kostka sensoryczna

Przy tej zabawie roczne dziecko nie bedzie się nudzić. Wkładanie czy wyciąganie elementów ze środka będzie wspaniałą zabawą i dużym wyzwaniem.

Kostka, sorter drewniany Wonder Cube – 9

Kolorowa, elastyczna kostka, sorter do wyciągania rzeczy – 10

Drewniana kostka wielofunkcyjna Farma – 11

 

Duże sortery w kształcie walca

Idealnie dopasowana zabawka dla rocznego dziecka. Potrafi zająć na dłużej i doskonale ćwiczy motorykę małą.

Drewniany sorter do turlania – 12

Walec aktywnościowy BigJigs – 13

 

Klocki magnetyczne

To moja ulubiona (!) zabawka, w którą polecam zainwestować! Pierwsze urodziny dziecka mogą być dobrym momentem, aby cała rodzina złożyła się na ten prezent. Ta zabawka rozwija szereg umiejętności, ale przede wszystkim jest niezwykle atrakcyjna dla dzieci. Zajmuje ich uwagę na długi czas!

Klocki magnetyczne Connetix 62 el. – 14

 

 

Tęczowe klocki sensoryczne

Dzieci uwielbiają zabawki, które z łatwością mogą przekładać, przekręcać, obserwować. Dzięki klockom dziecko uczy się trudnej sztuki manipulowania przedmiotami.

Tęczowe klocki sensoryczne 24 elementy – 15

Klocki sensoryczne drewniane TickiT – 16

 

Drewniany paw z kolorowymi szybkami

Zabawki sensoryczne powinny również wspierać kształtujący się wzrok. Kolorowe, bezpieczne szkiełka w tej zabawce będą pięknym i praktycznym prezentem dla malucha.

Drewniany paw z kolorowymi szybkami

 

Artykuły plastyczne

Przybory plastyczne są świetną zabawką edukacyjną. Różnego rodzaju pisaki, kredki, farby pozwalają dziecku wspierać motorykę małą i doświadczać przez dotyk.

Pisaki Giotto grube, 6 kolorów – 18

Kredki świecowe Color Peps Maped – 19

Farbki Giotto do malowania palcami – 20