Czy istnieje niezawodna strategia, aby Twoje dziecko było bystrzejsze?

Tak! Wykorzystaj niezwykłą plastyczność mózgu dziecka, która jest największa w pierwszych latach życia malucha. Nie przegap okazji: z łatwością rozwijaj mózg swojego dziecka. Już nigdy później nie będzie to prostsze.

Mózg jest plastyczny

Mózg jest organem, który przez całe życie się przebudowuje, dostosowując się do doświadczeń, w których uczestniczy. Jest to możliwe dzięki neuroplastyczności, która polega na ciągłym tworzeniu i likwidowaniu połączeń między komórkami nerwowymi.

Wysoka plastyczność mózgu dziecka to jeden z ważniejszych czynników, który wpływa na jego rozwój i kształtowanie się. W okresie dzieciństwa mózg jest szczególnie podatny na doświadczenia i bodźce, które wpływają na jego strukturę i funkcjonowanie. W tym czasie mózg dziecka jest w stanie szybko uczyć się nowych rzeczy i zapamiętywać je na stałe.

  Mózg jest plastyczny jak plastelina

  Aby lepiej zrozumieć, czym jest plastyczność mózgu, możemy porównać ją do modelowania plasteliny. Tak jak nasze działania wpływają na elastyczność plasteliny, tak również nasze doświadczenia wpływają na kształtowanie mózgu. Gdy długo zgniatamy plastelinę (opiekujemy się nią), pozostaje ona miękka i elastyczna, natomiast gdy zaniedbamy ją, staje się twarda i trudna do modelowania.

  Tak samo jest z plastycznością mózgu — im więcej doświadczeń dziecko otrzymuje, tym łatwiej mu będzie uczyć się nowych rzeczy. Wysiłek, jaki musi ponieść dziecko, aby nauczyć się czegoś nowego, jest znacznie mniejszy niż u osoby dorosłej. Dlatego tak ważne jest, aby otaczać dziecko doznaniami wysokiej jakości, aby pomóc mu rozwijać swój mózg i uczyć się nowych rzeczy.

   Nasze przeznaczenie nie jest zapisane w genach

   Dzięki badaniom naukowców, wiemy, że nasze przeznaczenie nie jest zapisane w genach, ale jest wypracowywane przez całe życie. Komórki mózgu nieustannie pracują i pojawiają się lub zanikają w zależności od naszych doświadczeń.

   Wpływ zabawy i ćwiczeń na rozwój mózgu

   Ponieważ mózg jest plastyczny, możemy wpłynąć na jego rozwój poprzez zabawę i ćwiczenia umysłowe, szczególnie w pierwszych latach życia. W ten sposób możemy pomóc naszemu dziecku rozwijać jego potencjał i stworzyć solidne podstawy na przyszłość.

   Plastyczność mózgu pozwala dziecku na przyswojenie języków obcych, zagadnień matematycznych i innych nowych umiejętności. Dzieci, którym dostarczane są różnorodne aktywności i proste zabawy uczą się nowych rzeczy szybciej, rozwijają swój mózg w sposób optymalny. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice i opiekunowie dbali o stymulację intelektualną i emocjonalną dziecka. Uwaga! Nie pomyl tego stwierdzenia z nadmiernym przestymulowaniem dziecka, które wpływa negatywnie na harmonijny rozwój dziecka.

   Jak znaleźć równowagę pomiędzy dostarczaniem jakościowych bodźców, a fundowaniem dziecku zbyt zbyt dużo? Odpowiadam na to pytanie szczegółowo podczas 90 minutowego webinaru TOP10. Co wspiera genialny mózg dziecka?

   Plastyczność mózgu a rozwój dziecka – korzyści z dostarczania różnorodnych bodźców

   Wysoka plastyczność mózgu umożliwia dziecku lepsze radzenie sobie z trudnymi sytuacjami i naukę odpowiedniej reakcji na stres. Dzieci, które doświadczają różnych bodźców i znajdują się odmiennych sytuacjach z innymi dorosłymi, czy dziećmi, są lepiej przygotowane do radzenia sobie z wyzwaniami w późniejszym życiu.

   Nie bez znaczenia jest też fakt, że wysoka plastyczność mózgu pozwala dziecku na lepsze radzenie sobie z nauką i rozwijanie swoich zainteresowań. Dzieci, które są stymulowane i uczą się nowych rzeczy pod okiem responsywnego opiekuna, są bardziej skoncentrowane, zmotywowane do nauki i bardziej dojrzałe emocjonalnie.

   Zastanawiasz się co to są doznania wysokiej jakości?

   10. Aktywność

   9. Natura

   8. Relaks

   7. Relacje

   6. Responsywność

   5. Inteligencja emocjonalna

   4. Autonomia

   3. Więź

   2. Zabawa

   1. Minimalizm

   Szczegóły dotyczące każdego elementu odkrywam podczas szkolenia TOP10. Żadna z tych metod nie jest związana z zakupem nowej zabawki, czy zmianą wystroju całego mieszkania. Neuronauka to potwierdza

   Zarezerwuj swoje miejsce na webinar i odbierz dostęp natychmiast!

   💡 Chcesz wiedzieć dokładnie, jak wspierać rozwój mózgu swojego dziecka?

   🤔 Nie wiesz, co jest najlepsze dla jego rozwoju?

   💻 Zarejestruj się na szkolenie online “Co wspiera rozwój mózgu dziecka: TOP10 nieoczywistych metod, które potwierdza neuronauka”.

   👶 Poznaj najnowsze i skuteczne sposoby, które pomogą rozwijać umiejętności Twojego dziecka w komfortowych warunkach w domu!

   🧠 Bądź proaktywna i daj swojemu dziecku najlepsze szanse na optymalny rozwój! 🚀 Mózg malucha czeka na aktywowanie potencjału, który w nim drzemie!